iraneng
20 بهمن 1401 - 21:23

صنایع پتروشیمیایی دشتستان آلودگی زیست‌محیطی ندارد

بوشهر- فرماندار شهرستان دشتستان گفت: صنایع پتروشیمیایی دشتستان آلودگی زیست‌محیطی ناچیز نزدیک به صفر دارد و کم‌آب‌بر است.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد بنافی عصر چهارشنبه در آئین کلنگ‌زنی یک طرح صنعتی در آب‌پخش با گرامیداشت دهه مبارک فجر اظهار داشت: به منظور توسعه زیرساخت‌های اشتغال در شهرستان دشتستان تلاش ویژه‌ای داریم.

وی با اشاره به اینکه دشتستان مرز دریایی ندارد اضافه کرد: همین موضوع باعث شده تا از گذشته‌های دور شهرستان دشتستان از شرکت‌های بزرگ و صنایع بی‌بهره بماند.

فرماندار دشتستان با تقدیر از پیگیری‌های نماینده دشتستان در پیگیری ایجاد زیرساخت‌های شرکت‌های پتروشیمیایی در دشتستان بیان کرد: تلاش می‌شود با همکاری مسئولان زمینه ایجاد صنایع بزرگ در شهرستان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح در زمین‌های لم‌یزرع شهرستان اجرا می‌شود افزود: از زمین‌های منابع طبیعی در اراضی روستای بند محمد عبدالله برای ساخت این صنعت استفاده می‌شود.

بنافی از تأمین و انتقال خوراک این صنعت با استفاده از تانکر و کامیون خبر داد و بیان کرد: این صنعت آب‌بر نیست و آلایندگی بسیار پایین و نزدیک به صفر دارد.

وی ایجاد این کارخانه را مقدمه‌ای برای توسعه صنعتی دشتستان دانست و گفت: مزایای این صنعت نصیب همه مردم شهرستان دشتستان خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1030521