iraneng
16 دی 1401 - 15:09

ازدواج جوانان تسهیل شود/ لزوم رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی

بوشهر- امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر لزوم تلاش همه مسئولان برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی در جامعه گفت: مسکن جوانان تامین شود تا شاهد تسهیل در ازدواج باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام یوسف جمالی در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم تسهیل در ازدواج جوانان اظهار داشت: همه مسئولان باید برای رفع مشکلات جوانان پای کار باشند.

وی با اشاره به به افزایش قیمت مسکن و نرخ اجاره بها بیان کرد: یکی از مشکلات اصلی جوانان برای ازدواج تأمین مسکن است که باید تمهیدات لازم برای کاهش نرخ‌ها و خانه دار شدن جوانان انجام شود.

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به تلاش‌ها و پیگیری‌های دولت سیزدهم برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت کارشناسان، نخبگان و متخصصان امور مختلف برای حل مشکلات جامعه استفاده شود.

وی با اشاره به سالروز طرح کشف حجاب توسط رضاخان بیان کرد: وقتی فعال یهودی به عنوان پدر رسانه دنیا تمام هدف دشمن را جنگ با کلمه مادر معرفی کرده با چنین موضعی نمی‌توان به سادگی از کنار مقوله حجاب عبور کرد.

حجت‌الاسلام جمالی ادامه داد: به گفته مقام معظم رهبری آنهایی که کم حجاب هستند از دایره انقلاب خارج نبوده و نوع نگاه با این گروه در مقایسه با کسانی که با هدف دهن کجی به خون شهدا اقدام به کم حجابی می‌کنند، متفاوت است.

امام جمعه موقت بوشهر با گرامیداشت ۱۹ دی سالروز قیام مردم قم، تصریح کرد: قیام مردم قم آخرین میخ به تابوت رژیم شاهنشاهی بود.

وی با اشاره به توهین نشریه فرانسوی به رهبر معظم انقلاب یادآور شد: در مقطعی توهین نشریه فرانسوی به قرآن و پیغمبر اسلام بود و امروز هم به رهبر معظم اسلام توهین می‌کنند که چنین اقدام گستاخانه ای محکوم است.

حجت‌الاسلام جمالی بیان کرد: این اقدام نشریه فرانسوی به این دلیل است که آنها رهبر معظم انقلاب را مانع اصلی در برابر جبهه استکبار می‌دانند.

وی با گرامیداشت سالروز تکریم مادران و همسران شهدا اظهار داشت: همگان موظف به تکریم مادران و همسران شهدا هستند که در این مقوله با تاکید رهبر معظم انقلاب تکلیف برای همگان روشن و واضح است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 958505