iraneng
04 دی 1401 - 16:29

سامانه بارشی سرد وارد استان بوشهر می‌شود/ صدور هشدار سطح نارنجی

بوشهر- مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از ورود یک سامانه بارشی سرد به استان خبر داد و گفت: هشدار هواشناسی سطح نارنجی در این زمینه صادر شده است.

فرج‌الله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی اظهار داشت: تحلیل نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده ورود سامانه بارشی با هسته سرد به استان از روز سه شنبه است.

وی با اشاره به تداوم فعالیت این سامانه تا اواخر روز چهارشنبه بیان کرد: بر این اساس طی این مدت بارش باران همراه با وزش باد گاهی رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش تندباد در نقاط مختلف استان و روی دریا پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر اضافه کرد: انتظار می‌رود از سه شنبه شب تا ظهر روز چهارشنبه بارش‌ها با شدت و حجم بیشتری ادامه یابد و دما نیز طی روز چهارشنبه به طور محسوسی کاهش می‌یابد.

وی منطقه اثر این سامانه را سطح استان بوشهر و روی خلیج فارس عنوان کرد و افزود: بارش باران، رگبار باران، رعد و برق، وزش باد و تندبادهای لحظه‌ای، در مناطق مستعد همراه با ریزش تگرگ دور از انتظار نیست.

شکوهی‌پور با اشاره به آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها در برخی نقاط، از احتمال شکستن درختان و احتمال خسارت به سازه‌های سبک و ناپایدار به دلیل وزش باد، لغزندگی جاده‌ها، کاهش محسوس دما خبر داد.

وی خواستار اجتناب از فعالیت‌ها و ترددهای دریایی، پرهیز از سفرهای غیرضروری، پرهیز از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و سواحل، اجتناب از صعود به ارتفاعات و فعالیت‌های کوهنوردی و اتخاذ راهکارهایی برای محافظت از محصولات کشاورزی و پیشگیری از خسارات احتمالی شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 933189