iraneng
12 آذر 1401 - 20:17

بانک‌های خصوصی خراسان شمالی موظف به انجام تعهدات خود هستند

رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی گفت: بانک‌های خصوصی باید به همه تعهدات قانونی خود موظف باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد ، حجت‌الاسلام رضا براتی زاده امروز در نشست نقد و بررسی عملکرد بانک‌های خصوصی خراسان شمالی، اظهار داشت: تداوم روند انحراف در منابع و مصارف  بانک های خصوصی و عدم استفاده این بانک‌ها از سپرده‌های مردمی در داخل استان نگران کننده است.

وی افزود:این مسأله از همان ابتدای تشکیل بانک‌های خصوصی به‌عنوان یک نگرانی جدی مطرح بوده و همچنان امتداد دارد و باید حل شود.

براتی زاده گفت: بانک‌های خصوصی در راستای حمایت از تولید و سرمایه گذاری، بیشتر و بهتر نقش آفرینی کنند چرا که طبق بررسی‌های معمول در چنین بستر نامناسبی، تمرکز مدیران واحدهای تولیدی جهت دریافت اعتبارات و تسهیلات مورد نیاز خود معطوف بانک‌های دولتی می‌شود و طبعا این انتظارات بسیار بیشتر از ظرفیت‌ها، منابع و توانمندی‌های این بانک هاست.

رئیس‌کل دادگستری خراسان شمالی گفت: یکی از مهمترین زمینه‌های رشد سرمایه گذاری و رونق تولید و اشتغال در استان به میزان تمرکز و حمایت بانک‌ها در این حوزه بستگی دارد لذا انتظار می‌رود بانک های خصوصی حداقل بخشی از ظرفیت ها و منابع خود را در مسیر کمک به تولید و اشتغال در داخل استان به مصرف برسانند.

وی با هشدار جدی به مدیران بانک‌های خصوصی تأکید کرد: دستگاه قضایی در جهت الزام این بانک‌ها به پاسخگویی و رعایت قانون، ابزارها و اختیارات خاصی در اختیار دارد که در موارد مقتضی بر اساس آن عمل خواهد کرد.

براتی زاده همچنین به مدیر کل بازرسی استان مأموریت داد ضمن بررسی و راستی آزمایی میزان و تناسب منابع و مصارف بانک های خصوصی در استان، نتیجه را  به دبیرخانه ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دادگستری کل استان گزارش دهد.

انتهای پیام/311/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 895640