iraneng
01 فروردین 1402 - 17:00

ورود خودرو به استان بوشهر ۳۲ درصد افزایش یافت

بوشهر- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت:‌ ورود خودرو به استان بوشهر ۳۲ درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم اخترشناس ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۲۰۵ هزار خودرو طی پنج روز گذشته وارد استان شده که ۶۰ هزار خودرو آن در شبانه‌روز گذشته از فارس، خوزستان، تهران و اصفهان وارد استان بوشهر شده‌اند.

وی با بیان اینکه ۳۴ اکیپ راهداری در جاده‌ای استان فعال است اظهار داشت: طرح نوروزی راهداری از ۲۴ اسفند ماه آغاز شده است و ۱۶ راهدارخانه و ۳۴ گروه گشت راهداری مشارکت دارند.

فعالیت ۲۰۰ راهدار

اخترشناس با بیان اینکه گشت‌های راهداری در طول سفرهای نوروزی آماده ارائه خدمات به کاربران جاده‌ای هستند خاطر نشان کرد: ۲۰۰ راهدار در کنار ۱۷۵ دستگاه ماشین‌آلات راهداری در راستای تأمین ایمنی مسافرت‌ها فعال هستند.

وی طول راه‌های جاده‌ای استان را چهار هزار و ۴۰۰ کیلومتر اعلام کرد و گفت: اکنون طرح همراهان سفر ایمن در استان آغاز شده و برای جلوگیری از حوادث، ضمن آشکارسازی نقاط پر حادثه، عملیات خط کشی محورهای شریانی و اصلی استان بوشهر اجرا شده است.

استقرار ۶۰ دستگاه تردد شمار خودرو

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با اشاره به استقرار ۶۰ دستگاه تردد شمار خودرو در جاده‌های استان بوشهر خاطر نشان کرد: تعداد خودروهای ورودی به استان بوشهر ۳۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با اشاره به اینکه بیشترین تردد خودروها در محور فارس به بوشهر، عسلویه و خوزستان بوده است تصریح کرد: هزار و ۲۳۵ دستگاه اتوبوس، مینی بوس و سواری برای خدمات به مسافران نوروزی فعالیت می‌کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1103015