iraneng
12 آذر 1401 - 21:56

امام جمعه قرچک: پرداخت زکات باید فرهنگ‌سازی شود

امام جمعه قرچک گفت: زکات حق الهی است که خروجی آن تامین نیاز مختلف در جهاد مختلف است برای مثال بهداشت و درمان، محیط زیست، فعالیت های علمی و عمرانی و غیره خرج شود و در دست مردم عزیز قرار گرفته می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از قرچک، حجت‌الاسلام حجت اله اسماعیلی امام جمعه قرچک ظهر امروز در جلسه شورای زکات این شهرستان قرچک اظهار کرد: از فرایضی که تامین کننده نیاز انسان می‌باشد امر زکات است و از ارزش بسیار زیادی برخوردار بوده و اهمیت به این امر نیز می‌تواند بسیار مهم برشمرده شود زیرا در پرداخت کننده زکات از ثواب بسیار زیادی برخوردار خواهد بود.

وی با اشاره به پرداخت زکات در شهرستان قرچک اشاره کرد و گفت: در شهرستان قرچک یکی از مشکلات این است که زکات واجب نداریم منتهی از پرداخت‌های زکات مستحبی برخورداریم، باید در این بخش علی‌رغم شناسایی افراد در پرداخت این فریضه واجب، تلاش در راستای پرداخت زکات انجام گیرد.

حجت الاسلام اسماعیلی در ادامه بیان کرد: زکات حق الهی است که خروجی آن تامین نیاز مختلف در جهاد مختلف است برای مثال بهداشت و درمان، محیط زیست، فعالیت های علمی و عمرانی و غیره خرج شود و در دست مردم عزیز قرار گرفته شود.

وی در ادامه گفت: در سال های قبل جلساتی گرفته می‌شد، مسؤولین امر قول‌هایی دادند منتهی عملی نشد، ولی با حضور مسؤولین جهادی و انقلابی امیدواریم اهمیت به این امر داده شود.

رییس شورای زکات شهرستان قرچک در پایان به اهمیت کارهای فرهنگی در این راستا اشاره کرد و افزود: همه کارها قوت و ضعف آن بر می‌گردد به فرهنگ سازی ادارات آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین اداره تبلیغات اسلامی که در راستای تبلیغ و ترویج فرهنگ پرداخت زکات باید توجه ویژه شود.

در ادامه برنامه علیرضا فاتحی‌نژاد فرماندار قرچک زکات را یکی از مهم‌ترین واجبات دانست و اظهار کرد: زکات علاوه بر آثار بی‌شمار فردی آثار اجتماعی زیادی از جمله ایجاد برادری و همدلی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در پی دارد.

فرماندار قرچک با تاکید بر ترویج و تبلیغ فرهنگ زکات افزود: لازم است مبلغین و روحانیون، صداسیما و همچنین ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان نسبت به تبلیغ این فریضه الهی اهتمام ویژه داشته باشند.

پایان پیام/۶۷۰۳۷

منبع: فارس
شناسه خبر: 895787